Nekoukej na starou,

když můžeš koukat na novou.

skok na hlavní menu | menu sekce Články

Úvod » Články » Divoká karta - 300 Kč nebo zdarma?


Divoká karta – 300 Kč nebo zdarma?

16. 9. 2012, 19:34    autor: Šárka Reinbergrová    Jak na to?   

 (autor: Šárka Stejskalová)
Zavádíme velkou změnu pokud jde o divoké karty. Pro nové hráče bude DK zdarma. Co pro to musí udělat? Co to znamená pro ostatní hráče?

Přinášíme vám informace o novinkách, které ovlivní rozřazení hráčů do skupin pro novou sezónu. Týkají se tedy jak nových ligových hráčů, tak stávajících účastníků VAŠÍ LIGY. Proto všem doporučujeme si následující řádky pročíst.

Jaký je důvod pro DK zdarma pro nové hráče?

 • Doposud bývala v posledních ligách velmi pestrá skladba hráčů, dalo by se říct až změť! Pokročilí, začátečníci, nevyrovnané zápasy, které nikoho moc nebaví. Daleko častější výsledky 3:0 než ve vyšších ligách. Hodně hráčů to od ligy odrazovalo. A to chceme změnit!
 • Druhým důvodem je to, že si říkáte o omezení počtu šestičlenných skupinek. A ty způsobují právě divoké karty nových hráčů. Pokročilí nováčci typicky začali sezónu v poslední lize, chtěli omrknou úroveň a až v dalším kole si koupili DK.

Proto bude možné získat DK zdarma jen před začátkem sezóny. Navíc je nutné vyplnit dotazník, který proklepne herní pokročilost uchazečů o DK. Takže se nebojte, že by každý šel do ligy, kterou si zrovna vymyslí.

Od říjnového kola platí 2 zásadní změny týkající se divokých karet – stávající hráči si mohou pořídit DK jen prostřednictvím kontaktování správce ligy; noví hráči vyplňují dotazník, díky kterému můžou být nasazeni do vyšších lig i bez poplatku za DK.

Podívejme se na věc v širších souvislostech

Chtěli bychom, aby VAŠÍ LIGU mohli hrát i začátečníci a přiváděli jsme tak k pravidelnému sportování více lidí. Co se ale stane, když začne začátečník-nováček v poslední lize (kde byli doposud hozeni do jednoho pytle všichni, kdo se do ligy přidali)? Dostane klepec, nezahraje si, nic se nepřiučí. Protože rozdíl mezi soupeři je propastný. Jeho ego dostane na frak, odchází z kurtu otrávený, s pocitem méněcennosti a odporem v lize pokračovat, aby nemusel zažít další podobnou potupu:-)

Nemluvě o pokročilých – ti si dole nezahrají a poplatek za přesun do vyšší ligy ne všichni chtějí platit. Navíc si třeba myslí, že by jim trvalo celou věčnost, než by se do „své“ ligy probojovali. Výsledek stejný, s ligou končí.

Obojí je přesný opak toho, co chceme. Protože čím víc hráčů, tím víc úrovní a menší rozdíly mezi soupeři. Více napínavé zápasy. Víc vzrušujících matchů do úplného vyčerpání.

Nejlepší pocit si z kurtu odnáším, když vyhraji po velké bitvě. A jen o trochu méně dobrý pocit mám, když sice prohraji, ale těsně. Když vím, že jsem hrála na maximum a někam mě to posunulo. I když to tentokrát nestačilo na výhru. Když vyhraji naprosto s přehledem, je to sice super, ale zážitek to není takový, jako když mám za sebou napínavý souboj, kde jde o každý míček.

Pokud se shodneme na tom, že chceme všichni to samé – více hráčů v lize, tak musíme najít způsob, jak je do ligy zařadit adekvátním způsobem. Tedy aby i nováčky liga bavila.

Diskriminace stávajících hráčů ligy?

Na první pohled možná. Chceme se rozrůstat, chceme nové borce, kteří to rozvíří i ve vyšších ligách. Vy chcete nové soupeře a nové výzvy. Takže cíl máme společný. Daleko lépe ho dosáhneme, když umožníme novým hráčům začít na jejich úrovni.

 • Proč není DK zdarma tedy rovnou pro všechny? Vznikl by neudržitelný chaos. Jeden by chtěl o ligu výš, protože se mu to v minulém kolo zrovna nepovedlo a sestoupil. Druhý by chtěl hned do první ligy, protože proč ne, když je to zadarmo.

Proto pokud již ligu hrajete a chtěli byste do vyšší ligy – kontaktujte svého správce ligy a to nejlépe před začátkem sezóny. Domluvíte se spolu na úrovni a za přesun zaplatíte 300 Kč.

 • TIP: Vracíte se do ligy po pauze? Je tu možnost být nasazen (i bez zakoupení DK) na přibližně stejnou úroveň, na jaké skončili než přerušili účast v lize. Podmínkou je kontaktování správce dané ligy před začátkem sezóny (v průběhu sezóny to již není možné).

Od října v nižší lize, ale s vyšší úrovní

Rádi bychom zdůraznili předem, že se v říjnovém rozpise lig může stát, že budete kvůli novému režimu DK zařazeni do nižší úrovně. Ale to rozhodně neznamená, že budete mít horší protihráče.

 • Příklad 1: V květnu jste například končili v 8.lize na prvním místě a měli jste postoupit tedy do 7. Kvůli velkému počtu nováčků můžete ale být v říjnu rozřazeni třeba až do 8. nebo 9. ligy.
 • Příklad 2: Začali jste hrát ligu v červnu v 3.lize a v září skončíte třetí v 2.lize. V říjnu se rozřazuje podle výsledků květnového kola. Neznamená to, že vás dáme do poslední ligy. Ale ani to, že budete pokračovat ve druhé. V létě totiž hraje méně hráčů. Správce vás zařadí do ligy, která bude úrovní hráčů odpovídat 2.lize letní sezóny, případně o trochu nižší kvůli nováčkům, viz příklad 1.

Jde vám o to, hrát „3.ligu“? A nebo je vám jedno, jaké „číslíčko“ má vaše liga, ale chcete si především dobře zahrát a zažít napínavé zápasy?

Instrukce pro nováčky

Jsme rádi, že se k nám chcete přidat. Jsme rádi, že vám nyní nově můžeme nabídnout luxus, který v jiných ligách nebývá. A sice možnost začít hrát ligu hned na své úrovni a to bez jakýchkoliv poplatků navíc. Stačí udělat následující:

 • 1) přečíst si informace na stránce DIVOKÁ KARTA
 • 2) a také tam důkladně vyplnit před začátkem sezóny dotazník


Související stránky

Mohlo by vás zajímat...Vaše komentáře

Názory

 • Dan Dvořáček    24. 9. 2012 ve 12:32    Nerozumím tomu úplně…:

  Omlouvám se, nerozumím tomu přesně – pokud nemám výsledek z května (ještě jsem nehrál ligu), ale hrál jsem srpen a září – budu v říjnu zase v poslední (nemá nic z května) nebo budu nasazen odhadem „o kousek výš“, protože jsem dosud vyhrál 100% zápasů v poslední a předposlední lize?

  Tzn. když nemám nic z května a nechci zase úplně do poslední, potřebuju DK nebo se mi to na základě srpna a září stane automaticky? Díky.

  0 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

 • Jakub Hojer    24. 9. 2012 ve 12:59    Re: Nerozumím tomu úplně…:

  Ahoj Dane,

  k výsledkům z Letní sezóny budu samozřejmě také přihlížet. Protože ale v květnu hrálo více lidí, je pro mě při rozřazování jednodušší vycházet z větší skupiny hráčů a k ní přiřazovat:

  • 1. hráče letní ligy
  • 2. nováčky
  • 3. hráče, kteří se vracejí z erasmu, po zranění atp.

  nebude to jednoduché, ale dám si záležet, aby všichni hráči hráli v odpovídající lize.

  Tebe poprosím, abys mi dotazník také vyplnil – podle mého názoru bys měl hrát výš, než hraješ.

  http://www.va­seliga.cz/…ivo­ka-karta/

  Díky moc.
  K

  1 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

 • Roman Zajac    5. 2. 2016 v 11:27    Roman Zajac:

  Věřím , že ve vaší ligové soutěži o herní kvalitě hráče nejlépe vypovídá faktor výher získaných bodů v prosté nerovnici výsledku jednotlivých setů ze sankcionovaných soutěží odstupňovanou kvalitou přítomných nasazených hráčů a to za celé období od začátku roku a nejlepší umístění za poslední tři roky, nebo je tomu jinak?

  0 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

Pro psaní komentářů se prosím přihlaste. Nemáte účet na VAŠÍ LIZE? Zaregistrujte se!VAŠE LIGA na facebooku!

Partneři

SportHero

Patron

Petr Koukal

Spolupracujeme

Nadace Jedličkova Ústavu - darujeme 20 Kč z každého startovného MUNDO BAMBUTIK TECNIFIBRE SLUŠNÁ FIRMA
česky | English


Loading...