Nekoukej na starou,

když můžeš koukat na novou.

skok na hlavní menu | menu sekce Články

Úvod » Články » Smutná squashová brambora


Smutná squashová brambora

19. 5. 2018, 22:13    autor: Tomáš Novák    Reportáž   Squash Praha

 (autor:  )
Květnové squashové turnaje přilákaly 40 nadšenců, kteří se pořádně vyřádili v už konečně vychlazeném prostoru na Hamru v Záběhlicích. Jak to celé probíhalo?
Squashový turnaj kat. D - pokročilí - 9
20. 5. 2018   Turnaj   Praha – Squash
Squash - začátečníci, mírně a středně pokročilí - 9
19. 5. 2018   Turnaj   Praha – Squash

Sobotní pohoda

Oproti dubnovému squashi jsme se pro tentokrát těšili příjemně vychlazenému prostoru na krásných 20 stupňů, což dalo skvělý signál pro léto.. že přežijeme. Na sobotní štaci se nás sešlo celkem 27, tedy velmi slušný počet, který umožňoval začít 8 skupinami a následně si pohrát s horním, resp. dolním pavoukem. Někdo si tak zahrál 6, většina 7 a šťastlivci až 8 zápasů.

Kdo zazářil?

Začneme hned první čtverkou, která přinesla nové tváře a zasloužené pocty. Největší patří dneska dvojici finalistů. Lubošovi, který měl svůj den a přehrál každého na koho narazil. A to včetně rozjetého Petra Jecha, který nakonec skončil druhý. Oba si obnáší historicky nejlepší umístění a patří jim velká gratulace. Stejně tak nováček Michal Kučírka mile překvapil svými výkony a vybojoval bronz nad Přemyslem. Ten odcházel se smutnou bramborou, o to více mu zasmutnilo, když Petr Vrabec na páté příčce odcházel usměvavě s Plzničkou.. Kruté. Každopádně Petr si ji zasloužil. Ve skupině totiž vlítnul na Sigiho, u kterého se taktika, kdo pozdě chodí sám sobě lepší nevyplatila, a ejhle první zápas předurčil, komu se budou zpívat vítězné básně v reportáži. Sigi sice nesmutnil, odnesl si žumpa krále, ambice byly ale o trochu vyšší, že. Další prestižní devátý flek patřil Pepovi z Brna. Na závěr se ještě patří a sluší vyzdvihnout výkony squashistek, z nichž nejlépe si vedla Katka, která doputovala až na krásnou 13. příčku.

Stupínek vítězů a ohodnocených

1. Lubomír Skoupil & Katka Štromerová (13.)
2. Petr Jech & Linda Fábry (23.)
3. Michal Kučírka & Lenka Kratochvílová (26.)
5. Petr Vrabec
9. Josef Šafár
17. Sigi

Kompletní listina výsledků zde

Nedělní déčko

Na déčku se nás tentokrát sešlo 13, počet, který zaručil všem pavouka, ze kterého se poté utvořily skupiny. Prohraní v prvním kole šli do skupiny o 9. místo o žumpa krále. Toho si už po druhé vysloužil Dušan Kotora, který sbírá jednu trofej za sebou.. buď bere medaile, nebo kydá žumpu. Druhé kolo v pavouku zase předurčilo, kdo bude hrát ve vítězné skupince 1–4 a kdo v té druhé o 5–8 místo. Překvapením turnaje byl Kuba Strauss, který dokázal přejít přes Martina Nguyena, nasazenou dvojku. Ve vítězné skupince se už překvapení nekonalo. Roli favorita potvrdil Václav Uhlíř, kde si pohrál s hamerskou skupinkou – Tomáš & Áda & Kuba. Byť těsně! Mlaďoši ale ještě musí více trénovat a nabrat zkušenosti..

Stupínek vítězů a ohodnocených

1. Václav Uhlíř
2. Áda Středa
3. Tomáš Novák
4. Kuba Strauss
5. Ondra Grabiáš
9. Dušan Kotora

Kompletní pořadí najdeš zde

Poděkování

Patří ještě jednou všem hráčům za účast a skvělou sportovní atmosféru, a také sponzorům za věcné poukazy, jsou to:

Pokračujeme i přes léto!

Klasické turnaje jsou naplánovány na červen za měsíc:

  • V sobotu 16.6. od 16:00 Začátečníci, mírně & středně pokročilí. Přihlášky zde
  • V neděli 17.6. od 14:00 VAŠE LIGA Déčko. Přihlášky zde

Vypsány jsou rovněž populární páteční (a pro pokročilé nově čtvrteční) squashové turnaje přes léto na červenec a srpen. Poté pokračujeme v září. Více na webu zde

A pozor, nezapomeň se také přihlásit do letní sezóny VAŠÍ LIGY. Více o průběhu, výhodách a vůbec najdeš v tomto článku zde

Squashi zdar :-)

Tomáš Novák
Squash Praha - květen 2018Vaše komentáře

Názory

Pro psaní komentářů se prosím přihlaste. Nemáte účet na VAŠÍ LIZE? Zaregistrujte se!VAŠE LIGA na facebooku!

Partneři

SportHero

Patron

Petr Koukal

Spolupracujeme

Nadace Jedličkova Ústavu - darujeme 20 Kč z každého startovného MUNDO BAMBUTIK TECNIFIBRE SLUŠNÁ FIRMA
česky | English


Loading...