Nekoukej na starou,

když můžeš koukat na novou.

skok na hlavní menu | menu sekce Články

Úvod » Články » VAŠE LIGA web 3.0 spustíme 7.8. - Zjednodušení týmů


VAŠE LIGA web 3.0 spustíme 7.8. – Zjednodušení týmů

3. 7. 2018, 16:27    autor: Tomáš Reinbergr   

 (autor: )
Hurááá, zdá se, že po několika letech příprav konečně doděláme nový web. Rádi bychom ho spustili v úterý 7.srpna. Momentálně doděláváme a vychytáváme chyby, ale určitě při spuštění nebude bez chyby. Moc bychom vás už teď poprosili o shovívavost a společné vychytání chyb. Teď bych vám rád představil změnu v názvu týmů a práci s nimi. Mnozí z vás určitě zprvu tuto změnu neuvidí rádi, ale věřím, že pochopíte naše důvody a budete souhlasit, že to mnohé zlepší.

Na současném webu měly týmy u párových sportů (beach volejbal, čtyřhry u tenisu a badmintonu) nejen své členy, ale také jméno týmu. Jméno týmu bylo často vtipné a bylo to roztomilé, ale zároveň bylo například tvoření týmu, nabíjení peněženky a přihlašování do ligy komplikované. Nemluvě o tom, když se členové týmu rozdělili a každý pokračoval s někým jiným a oba třeba chtěli používat stejné jméno týmu.

Na novém webu jsme se z mnoha důvodů rozhodli jméno týmu vypustit a týmy nazývat a pracovat s nimi dle jmen jejich 2 členů.

Jaké jsou důvody této změny? Slovy správce Prahy Kuby Hojera:

 • pokud se hráči v průběhu sezóny rozdělí a každý z nich pokračuje s někým jiným, nemusí se dohadovat, kdo bude pokračovat s původním jménem týmu. Zároveň bude okamžitě vidět, že jde o jiné složení týmu.
 • když hráč v průběhu ročníku změní spoluhráče, nebudou se mu body sčítat, ale bude se jednat o nový tým, což si myslím, že je fér
 • pouze jedna peněženka, žádné složité převody peněz od jednotlivců do peněženky týmu. Startovné jednoduše zaplatí jeden z hráčů a s partnerem si to potom dají.
 • jednodušší domluva – přijde ti SMS od Hojera, tak budeš hned vědět, o který jde tým (což je důležité hlavně pro hráče z nižších lig, kde se soupeři mnohem více točí)
 • okamžitě všichni uvidíme, jestli je pár mužský, ženský nebo smíšený, což mi pak pomůže s vyhlašováním nejlepších
 • na kurtech nebudeš muset vzpomínat, na koho je rezervace, když kurt rezervují soupeři a ty si pamatuješ jen název týmu
 • budeš vědět, jak se soupeři jmenují, ne jen jméno týmu

Předem děkujeme za vcítění se do naší pozice a pochopení, že nám to hodně usnadní organizaci.

Nový web vám ještě před spuštěním chceme ve zkušební verzi ukázat, ať si ho můžete proklikat a vyzkoušet předem. Ještě na něm vychytáme, co stihneme, a ke konci července se vám ozvu znovu s linkem na zkušební verzi webu 3.0.

Momentálně se dodělává emailing, mobilní verze, anglická verze a některé admin funkce. A vychytáváme spoustu bugů.

Sportu zdar

Tomáš – zakladatel VAŠÍ LIGY

Další články ze seriálu k novému webu:

Vaše komentáře

Názory

 • Pavel Vrchota    12. 7. 2018 v 15:15    Změna u jmen týmů:

  Ahoj, bohužel s uvedenou změnou nelze než nesouhlasit a to ze všech důvodů, které jste uvedli. Jméno týmu je nedílnou součástí každého týmového sportu a to vždy a všude.

  Projdu body, kterými argumentujete:

  • pokud v průběhu sezony hráč odchází, odsuzujete například týmy v první a druhé lize začínat v lize poslední, to je jistě super mega motivační záležitost, když hraju první ligu, zraní se mi spoluhráč a vy mě pošlete do poslední existující ligy i přesto, že se tam budu následující rok nudit a soupeři mě pochopitelně budou nesnášet (za což je nemůžu odsuzovat) než se zase vyhrabeme zpátky… Argumentovat hádáním se o to, komu jméno týmu zůstane --- pardon, to ale předpokládám není starost Vaše jako organizátorů ligy, ale starost spoluhráčů – kteří spolu v tu chvíli přestávají hrát…
  • druhý bod stejný, jako první ---- je fér, že několik let kdokoliv hraje vyšší ligy a pak chce vyměnit parťáka a musí zakládat nový tým? nemyslím si, že je to nějak super fér? I týmy z nižších lig bude jistě bavit, když se po nich bude zbytečně vozit někdo kdo se tam jde nudit a vysloveně ty zápasy protrpí obě strany
  • peněženka je opět něco, co nevím, proč řešíte Vy jako organizátoři ligy, myslím si – že jsme všichni dospělí gramotní jedinci, kteří jsou schopni se domluvit co kdo a jak zaplatí nebo nezaplatí a není nutné, aby to kdokoliv organizoval… tento bod tedy skutečně taky není kvůli hráčům lig zcela jistě
  • jednodušší domluva, opět stejná záležitost. Pokud někdo není schopen vypsat termíny nebo se po sms domluvit na zápas, tak mu nepomůže ani svěcená voda. Argumentovat tím, že snad tohle vyřeší jakékoliv problémy s domlouváním zápasů je nesmysl samozřejmě.
  • ano, jestli je pár mužský, ženský nebo smíšený dnes vidí každý na dvě kliknutí myši – po této vaší super změně to uvidí na klik jeden nicméně toto je změna která s hráči nemá vůbec nic společného, protože je to každému jedno a týmy se mezi sebou v drtivé většině případů znají samozřejmě
  • pardon, ale ještě jsem neměl to štěstí dorazit na sportoviště, kde bychom se se soupeři sáhodlouze hledali, protože neznáme svá příjmení?!?!? tohle snad spíš beru jako vtip než jako důvod rušit jména týmů. To si jako vážně myslíte, že nejsme schopni, když už jdeme s někým hrát, ho mezi těmi 5–20 kurty najít?????
  • poslední bod je nejlepší, bez toho, abych věděl, jak se soupeři jmenují bych neusnul určitě, stejně jako si myslím, že drtivá většina ostatních účastníků

  Takže by mě (nás z první ligy badmintonu v praze) zajímalo, jaký je skutečný důvod rušení názvu týmů? Pokud je to jen lenost administrátora webu nebo zjednodušení vyhlašování výsledků mezi muži a ženami pak to prosím alespoň neschovávejme za to, že je to nějaký přínos pro účastníky jakékoliv ligy. Žádný přínos pro nás hráče to samozřejmě nemá a ani mít nemůže a to i proto, že už dnes jsme dávno zvyknutí používat jednotlivá jména týmů a ne příjmení, která si nikdo nepamatuje. Naopak celá jména hráčů si člověk zapamatuje spíše v ligách, kde se týmy až tak netočí a ne v ligách, kde je každý měsíc někdo jiný. Na závěr asi jen zopakovat jeden prostý fakt – že jména týmů jsou prostě ve všech týmových sportech a je jedno, jestli se tým jmenuje Rusko, Argentina, Horní dolní, Ploštice, Bukvice, Pat a Mat a nebo jakkoliv jinak. Asi proto se to používá na celém světě jak v profi ligách tak v hobby ligách = protože je to tak strašně nepraktické že?

  Jméno týmu ke všem týmovým soutěžím patří a je to jedna z věcí, která ten tým dělá. Koho napadla tahle změna to by nás opravdu zajímalo. Mějte se – pokud tato změna nabude skutečnosti, změníme svá příjmení tak, aby jméno týmu zůstalo zachováno samozřejmě. Už jen pro tu srandu, že se tak prostě chceme jmenovat a neexistuje žádný normální důvod proč by to tak nemělo být. pavel vrchota

  Tohle je změna kterou fakt nikdo nechtěl a nechce.

  6 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

 • Václav Zeman    15. 7. 2018 ve 20:28    Tým beze jména:

  Ahoj, rovněž se hlásím k zachování názvů týmů. Nebo alespoň možnost dobrovolně název týmu přidat a ve výsledku by se pak třeba objevilo: V. Zeman + M. Solar (Sousedi). Za ta léta co debly hrajeme a domlouváme zápasy s jinými týmy je mnohem snazší říct: hele zítra hrajeme s Mipou nebo, hele už jsi domluvil ten zápas s Nonstopem? Na místo toho se domlouvat stylem: hele už ses domlouval s tím Petrem XY a Ondrou YZ? A já mu na to odpovím: co já vím kdo to je? Toť můj názor – tedy naopak názvy týmů v mnohém zjednodušují domlouvání zápasů…

  4 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

 • Petr Houdek    16. 7. 2018 v  0:32    Týmy beze jmen?:

  Ahoj, také hlasuji pro zachování jmen týmů. Žádný z argumentů mě nepřesvědčil o tom, že nemít týmová jména je nějaká výhoda. Vše už kolegové rozebrali výše, takže to nemusím znovu opakovat. Zachovejte prosím týmová jména alespoň dle návrhu Václava Zemana výše, stejně se mezi hráči budou používat i nadále, protože kdo si má pamatovat místo jednoho jména najednou u všech týmů dvě?

  1 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

 • Petr Velička    16. 7. 2018 v 10:28    Zachování názvů týmů:

  Také hlasuji pro zachování názvů týmů, kromě praktických argumentů výše je to hlavně superzábavné, ligu máme plnou hráčů, kteří umí vykouzlit opravdu originální vtipné názvy týmů a je pak radost listovat žebříčky:-) Zachovejte prostor kreativitě, ať je svět barevnější ;-)

  0 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

 • Vojta Lejsek    16. 7. 2018 ve 13:30    Re: Změna u jmen týmů:

  Ač už nějaký čas týmy z časových důvodů nehraju, tak musím souhlasit. Jediný důvod, který je částečně relevantní (a Pavel ho asi nepochopil) je ta situace se jmény – nejde o to, že by se hráči nenašli, ale že na recepci často chtějí vědět jméno protihráče, případně to na něj je rovnou rezervováno. A to samozřejmě příjmení. Nutno říct, že si občas nepamatuju ani to a musím ho hledat. Nicméně to je spíše má skleróza a přejmenování týmů to nevyřeší. A druhá věd je, že to z pohledu Ligy je dle mě velmi krátkozraké. Ten web děláte už dlouho, tedy čekám, že i na dlouho. A co když za pár let bude poptávka po něčem vícemužném? Tam už bude výčet jmen zcela nepoužitelný.

  0 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

 • Jakub Dohnal    16. 7. 2018 ve 14:46    Jmena tymu:

  Tahle zmena me s prominutim pekne na**ala a do puntiku souhlasim s Pavlem. Nikdo to nechtel a vse to akorat zkomplikuje. Skoro nikoho si nepamatuju podle jmen, naopak dle nazvu je to daleko jednodussi. Vtipne dresy, ktere pouzivame a ktere se vazi na jmeno tymu ted asi muzeme podpalit, ze? Ze bych byl tak dementni a pred zapasem si nezjistil jmeno na rezervaci me spis urazi.

  0 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

 • René Činátl    16. 7. 2018 v 16:35    čenda:

  změna rozhodně k lepšímu není – ve čtyřhře si spíš zapamatuji pata a bobka, nebo alfíky než Roman xy s Veronikou zy… fakt blbost… jednoznačně jména týmů ponechat. A také by mě zajímalo kolik týmů se už rozešlo-rozvedlo a nebylo se schopno domluvit kdo z nich si nechá jméno a bude pokračovat… čenda

  0 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

 • Lukáš 'Izmi' Veselý    16. 7. 2018 ve 21:14    Forma názvu týmu:

  Také si myslím, že přijít o názvy týmů je velká škoda. Podporuji návrh Vaška Zemana a pokud se to implementuje, jsem spíš pro formu: Sousedi (V. Zeman + M. Solar) než naopak.

  1 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

 • Lucie Jakrlová    18. 7. 2018 ve 22:54    Ruseni nazvu tymu:

  Bohuzel, tento krok zda se byti nepochopitelnym. Jak tu jiz nekdo zminil, vyse uvedene duvody spise zpochybnuji inteligenci hracu. Zkuste prosim zaimplementovat kompromis, opet viz prispevky vyse: Sousedi (jmeno a jmeno).

  Se jmeny tymu je to mnohem vetsi zabava a zni to sportovneji. Zatimco domlouvat si hru s Ondrejem XY a Karlem ZY je jako navrhovat obchodni schuzku:-(

  1 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

 • Tomáš Reinbergr    25. 7. 2018 ve 13:44    Děkujeme moc za postřehy, jména týmů zachováme :):

  Děkujeme vám všem za komentáře. Vidíme, že je jména týmů jsou pro vás důležitá, a proto je určitě zachováme. Dnes zveřejňujeme testovací verzi webu, na té ještě jména nejsou, ale brzy budou. Budeme moc rádi, když nám pomůžete vychytat i další věci na novém webu: http://www.va­seliga.cz/…bil­ni-verzi/ . Tomáš

  0 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

 • Pavel Vrchota    25. 7. 2018 v 15:58    Re: Děkujeme moc za postřehy, jména týmů zachováme :):

  Hmm nečekal jsem musím uznat. Dobře Vy – obecně se většinou na podobný nářek všichni vykašlou… Myslím si, že tenhle ústupek je ku prospěchu všech, sice chápu – že je to otrava rozřazovat mixy, ženské a mužské týmy do konečných pořadí pokud to nelze nějak zautomatizovat přes prográmek, ale přeci jen zopakuji to – co jsem už psal v prvním příspěvku. K těm týmovým sportům prostě ty názvy týmů patří. Takže asi můžu za všechny říct – že děkujeme pavel Mimochodem bylo jasný, že spousta týmů má po těch letech co fungujete už týmová trička a pak se není čemu divit, že by z toho byl možná akorát zbytečný flame až si toho všimnou všichni, kteří to tady ani nečtou..:)

  0 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

 • Tomáš Reinbergr    25. 7. 2018 v 16:26    Re: Re: Děkujeme moc za postřehy, jména týmů zachováme :):

  Díky Pavle, vážíme si pochvaly :) Naše navrhované zjednodušení bylo opravdu míněno jako zlepšení pro hráče a nemáme v něm žádnou jinou agendu. I Kuba Hojer byl spíše pro zachování jmen týmů a zbytek našeho týmu s programátory jsme ho spíše přesvědčili, že je to zbytečně komplikované. Ono to popravdě není všude ve sportu tak jednoznačné, např. vrcholové beachové, tenisové i badmintonové týmy se jmenujou podle jmen hráčů a ne týmu. A my právě v těchto sportech týmové soutěže pořádáme. Každopádně úplně souhlasím s tím flamem od dalších hráčů v budoucnu a díky, že jsme slabinu odhalili takhle brzo :)

  0 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

 • Jakub Hojer    26. 7. 2018 ve 13:57    .:

  Ahoj, díky všem za reakce, které nás opět posunuly někam dál :-) Já osobně jsem moc rád, že názvy týmů zůstanou.

  Ještě se v rychlosti vyjádřím k jednomu z bodů, který bohužel zůstal nepochopen, takže jsme ho asi nedokázali dobře vysvětlit.

  V žádném případě neopustíme náš hlavní cíl a tím jsou co nejvyrovnanější zápasy všem. Pokud tedy říkáme, že se body po rozdělení týmu (Cuba libre – Hojer + Hojerová) nebudou sčítat, neznamená to, že nové týmy začnou hrát v nejnižších ligách. Pokud si hráči najdou odpovídající spoluhráče, budou pokračovat (pokud to situace dovolí) tam, kde skončili, případně na velmi podobné úrovni. Dojde pouze k tomu, že v žebříčku nebudou sbírat body týmu „Cuba libre – Hojer + Hojerová“, ale nově týmu „Cuba libre – Hojer + Vrchota“ atp. Doteď – pokud kapitán pouze vyměnil spoluhráče v týmu – se body načítaly dál, takže se mohlo stát, že by se vítězem ročníku stal Kuba Hojer s Pavlem Vrchotou, přestože osm měsíců odehrál s Míšou Hojerovou.

  Myslím si, že takto je to skutečně fér :-)

  Kuba

  1 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

Pro psaní komentářů se prosím přihlaste. Nemáte účet na VAŠÍ LIZE? Zaregistrujte se!VAŠE LIGA na facebooku!

Partneři

SportHero

Patron

Petr Koukal

Spolupracujeme

Nadace Jedličkova Ústavu - darujeme 20 Kč z každého startovného MUNDO BAMBUTIK TECNIFIBRE SLUŠNÁ FIRMA
česky | English


Loading...