Nekoukej na starou,

když můžeš koukat na novou.

skok na hlavní menu | menu sekce Liga z nudy

Úvod » O LIZE


Liga z nudy

Jak ze studentského pokusu vznikla největší amatérská liga v ČR?

Autor: Tomáš Reinbergr – zakladatel VAŠÍ LIGY

Miluju squash. Miluju ho amatérsky už dlouho a hrozně si ho užívám. Nebylo to tak ale vždycky. Kdysi na VŠ jsem se najednou přistihl, že se na kurtu nudím. Zapadl jsem do stereotypu. Asi to znáte. Spousta z vás hraje stále se stejnými soupeři. Možná spolu hrajete tak dlouho, že už se dokonale znáte a ničím se nepřekvapíte. Předem čtete soupeřovu hru, předem běžíte tam, kam to Pepa hraje vždycky. Pryč je adrenalin a vzrušení.

Přesně to se stalo mně. Proto jsem založil vlastní amatérskou ligu jako takový pokus. Dneska (2017) má za sebou liga 10 let fungování, spoustu úspěchů i neúspěchů, a stala se z ní největší amatérská liga v ČR v daných sportech (squash, badminton, tenis, ping-pong, beach a běhání). Poslechněte si její příběh.

Skvělý začátek

Vymýšlel jsem něco, co by spojovalo soupeře na stejné úrovni. Něco, co by vám dodalo každý měsíc 4 nové soupeře a vy zjistíte až na kurtu, jestli na něj máte nebo ne. Všichni si přece užíváme nejvíc ty nejtěsnější zápasy, kdy se rozhoduje až v posledních míčích. Milujeme tu euforii po takto těsně vyhraném zápase. Při takovýchto zápasech se nejvíce učíme a zlepšujeme.

V některých centrech se hrály amatérské ligy, mě ale napadlo udělat jednu celoměstskou, kterou by mohli hráči hrát kdykoli a kdekoli. Obešel jsem tedy všechna squashcentra v Praze a dohodl slevy na kurty až 50 %. Kamarádovi \„ajťákovi\“ jsem řekl, jestli mi neudělá web. Když na to vzpomínám, musim se smát. Vůbec jsem nerozuměl webům. Myslel jsem, že budu všem posílat každý měsíc skupiny a oni mně výsledky. Ještě, že mi to kamarád ajťák rozmluvil, jinak bych ještě doteď řešil první sezónu.

S fungujícím jednoduchým webem jsem potom vytiskl primitivní černobílé letáčky a se Šárkou (přítelkyně, dnes žena) s nimi zaplavil VŠE. Když se do ligy přihlásilo 200 lidí, řekl jsem si, že by z toho mohlo něco vyrůst. Dneska už je liga otevřená všem věkům a úrovním. Šárka si ze mě dodnes dělá srandu, že jsem založil ligu proto, abych měl koho porážet a na kom si masírovat ego :) . Začátek byl tedy překvapivě dobrý, všechno ale nešlo dál tak hladce.

Rozvoj a neúspěchy

Ligu jsme začali rozšiřovat. Nejdříve z VŠE po celé Praze a dále ze squashe i na badminton a tenis. Po Praze přišlo na řadu Brno a Plzeň. Velmi pečlivě jsme se věnovali vychytávání systému ligy a funkcí na webu. Ligou jsme trávili veškerý čas, který nám ke studiu zbýval. Další postup jsme ale trochu přepálili.

Po dostudování jsme se v jediném roce rozhodli pro nové stránky a zároveň se rozšířit ze 3 měst do 11 největších v ČR. Web byl sice krásný, ale vzal nám rok klidného spánku a neuvěřitelné množství energie. Navíc nás stál statisíce, což naše fungování na chvíli zpomalilo. Expanze do 11 měst se také úplně nepovedla, ukázalo se, že v menších městech liga funguje těžce a museli jsme některá zavřít. Experimentovali jsme se sporty jako stolní fotbálek, bowling a pingpong, ale nenašli jsme pro ně dost hráčů a tak jsme také jen vyhodili energii. Zkusili jsme BUSINESS LIGU – ligu pro firmy, ale nechytla se.

Na druhou stranu, vytrvali jsme a přineslo to ovoce. Hráči si zřejmě naší poctivé práce cení, a tak jsme se stali největší amatérskou ligou v ČR (v našich sportech). Hraje u nás nyní 2000 hráčů. Bereme to jako velký závazek, na VAŠÍ LIZE makáme a budeme makat dál. Do webu jsme vložili hodně peněz i úsilí a jsme hrdí na to, jaké funkce vám můžeme nabídnout. Navíc nyní pracujeme na nové verzi webu a chceme ji představit v roce 2018. Za naše fungování prošlo ligou 20.000 hráčů a vytvořila se celá sportovní komunita. I přes neúspěchy v minulosti máme já i náš tým stále sen udělat z ligy něco velkého, vytunit ji k dokonalosti a třeba i rozšířit do zahraničí.

Budeme rádi, když nám s tím pomůžete. A co z toho budete mít?

Koho potkám na kurtu?

Já hraju ligu od jejího založení až dodnes a užívám si to. Soupeře už neporážím tak lehce jako kdysi, asi se zlepšují rychleji než já, sakriš. A co vlastně v lize zažijete? Představte si nervozitu, kdo je váš nový soupeř, se kterým se poprvé setkáte. Ten adrenalin před zápasem, srdce vám buší. To napětí při vyrovnaných setech a nekonečnou radost při vítězství po tvrdém boji. A s každým takovým zápasem se budete zlepšovat a růst. Vychutnejte si zápis vítězného výsledku a stoupající graf vaší hry. Podívejme se blíže, jak liga funguje.

Slevy na kurty

Lidé se mě často ptají, jestli je liga i pro ně, že se bojí slova liga. Já bych řekl, že láska ke sportu spojuje. Nezáleží na:

 • věku – hrají mladí i staří, studenti i pracující
 • pohlaví – hrají společně muži i ženy
 • úrovni – každý si najde tu svou, začátečníci i pokročilí.

Hrajeme 4 zápasy měsíčně. Můžeme je odehrát kdykoli se dohodneme. O víkendu či v týdnu. Ráno či večer. Pokud nemáme moc času, můžeme odehrát klidně všechny 4 v jeden večer. Liga nás přinutí hýbat aspoň párkrát v měsíci, což dělá dobře tělu i mysli. Každý měsíc se seznámíme se 4 lidmi na stejné vlně jako jsme my, tak už vzniklo v lize hodně přátelství a často i něco víc :)

Na webu máme speciální domlouvací funkce, které domlouvání zápasů se soupeři hodně usnadňují. Díky nim se odehraje 95% zápasů, což je mnohem více, než u jiných lig. Startovné 555 Kč se rychle vrátí na slevách na kurty ve sportcentrech po celém městě – až 50 %. Navíc jsou v ceně slevy na služby a nákupy u našich partnerů. Pěkné výhry získávají nejen nejlepší hráči, ale hodně cen i losujeme ze všech hráčů ligy. Každý měsíc odměňujeme vzorné hráče, kteří odehráli všechny své zápasy.

Jen pro aktivní lidi

Tak to byl příběh VAŠÍ LIGY. Chcete se stát jeho součástí? Přidejte se mezi nás. Samozřejmě, že chci, abyste vstoupili do ligy a zaplatili startovné. Tím nám umožníte se dále rozvíjet. Garantuji vám za to ale výbornou službu za rozumné peníze. Také přispějete na dobrou věc – věnujeme 20 Kč z každého startovného Nadaci Jedličkova ústavu.

Nejste zvědaví, koho v lize potkáte první měsíc? A koho v těch dalších, až postoupíte, nebo sestoupíte? Jak rychle se dokážete přizpůsobit a zlepšovat? Přihlašte se do ligy ještě dnes, ať můžete začít už od nového měsíce. Jste duší sportovec? Patříte k aktivním lidem? Zjistěte, v čem je liga jedinečná a proč ji hraje tolik lidí.

Chci se přihlásit

Chci se zeptat

Chci si přečíst víceNázory

 • Ronald Pari    6. 6. 2016 v 15:45    Rozsirenie sqash ligy o 2b skupinu:

  Cau, neuvazovali ste o pridany 2B skupiny do squash ligy ako to byvalo v minulosti. Myslim, ze uroven hracov v 1, 2, 3 skupine je vyrovnanejsia nez to byvalo pred par rokmi. Urcite sa najde 15 hracov ktory si zahraju vyrovnane zapasy, hlavne v jesennej a zimnej sezone. Aj pre sucastnych hracov 1 a 2 by to bolo zaujimavejsie castejsie striedat superov.

  Myslim ze by to stalo za zvazenie.

  Rony

  1 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

 • Tomáš Reinbergr    8. 6. 2016 v  0:10    Re: Rozsirenie sqash ligy o 2b skupinu:

  Ahoj Rony,

  děkuju ti za nápad. Po pravdě řečeno moc lidí tento požadavek ještě nevzneslo. Každopádně o tom uvažovat budeme, poptám se hráčů a nebo když se nám zmnoží tento požadavek, promyslíme.

  Děkuju a měj se krásně :)

  Tomáš

  0 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

 • Robert Matula    7. 1. 2017 v 16:56    Oprava emailu:

  Dobrý den, dnes jsem se účastnil závodu na 5km a při registraci jsem možná špatně uvedl email r.matula@…

  Správně je: matula.r@seznam­.cz .

  Před chvílí jsem se registroval pod tímto správným emailem do ligy, takže je-li to možné spárovat s mou ranní účastí na závodech, budu rád.

  Díky a lize zdar. :)

  Robert Matula

  0 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

 • Viktor Potesil    24. 5. 2017 ve 12:42    Re: Re: Rozsirenie sqash ligy o 2b skupinu:

  Souhlas s Robertem,

  z treti ligy je tezke postoupit nahoru kdyz je potreba ji vyhrat. Tim padem se clovek nedostane tak lehce k hracum nahore.

  Ja jsem mel tu smulu ze jsem musel 2× skrecovat prez zimu, takze se pak dostavam do 4. ligy kde uz to pro me neni tak zajimave, urcite bych radsi hral druhou ligu s lepsimi hraci coz je pri stavajicim systemu dost tezke.

  Urcite by melo smysl mit 2a a 2b a ti nejlepsi necht si to rozdaji v te nejvyssi lize.

  0 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

Pro psaní komentářů se prosím přihlaste. Nemáte účet na VAŠÍ LIZE? Zaregistrujte se!VAŠE LIGA na facebooku!

Partneři

SportHero

Patron

Petr Koukal

Spolupracujeme

Nadace Jedličkova Ústavu - darujeme 20 Kč z každého startovného MUNDO BAMBUTIK TECNIFIBRE SLUŠNÁ FIRMA
česky | English


Loading...