Nekoukej na starou,

když můžeš koukat na novou.

skok na hlavní menu | menu sekce Liga z nudy

Úvod » O LIZE » Historie VAŠÍ LIGY


Historie VAŠÍ LIGY

Jak to celé začalo?

S nápadem sportovní ligy původně pro vysokoškoláky přišel Tomáš, současný prezident
VAŠÍ LIGY. Byl (a dodnes je) nadšeným hráčem squashe a chodil pravidelně hrát s pár kamarády. Postupně všechny začal jednoduše porážet a tak přemýšlel, jak najít další squashisty, se kterými by si lépe zahrál. A tak se zrodila myšlenka VAŠÍ LIGY. Dnes je liga otevřena všem věkům a profesím, ze svých studentských začátků si ale zachovala své jméno.

Kdy a kde vznikla VAŠE LIGA?

Tomáš studoval na VŠE v Praze, proto VAŠE LIGA začala v září 2007 původně jako Squashová liga pro studenty VŠEVŠEliga.

Na začátku semestru jsme zaplavili celou školu podomácku vyrobenými letáčky, které měly přilákat všechny fanoušky squashe na informační schůzku. Vůbec jsme neměli ponětí, kolik lidí může přijít. Překvapilo nás, že to vzbudilo takový zájem. Na infoschůzce bylo narváno a ligu začalo hrát hned 200 lidí. Tomáš, prezident VAŠÍ LIGY

Jak se liga rozrůstala?

První ligová sezóna odstartovala s více než stovkou hráčů a hráček z VŠE. Brzy se začali ozývat studenti z dalších pražských škol a měli zájem se do VŠEligy také zapojit. Díky pozitivním ohlasům jsme se rozhodli ligu zpřístupnit studentům a absolventům všech vysokých škol v Praze, a tak vznikla VŠ LIGA. Postupně se pak liga rozšiřovala i do dalších vysokoškolských měst v ČR – od října 2008 jsme hráli squashovou ligu také v Plzni a Brně.

V akademickém roce 2009/2010 jsme ke squashi přidali badminton, který se stal v té době po letech opět velmi populárním. V Praze se také začala hrát beachvolejbalová turnajová série Tour de Beach.

2010 – Začíná nová éra

V září 2010 zahojovala VŠ LIGA už čtvrtý rok své existence. Během té doby jsem dostudovala a z hobby projektu při škole se pro mě stalo zaměstnání. Nebylo by možné věnovat potřebný čas VŠ LIZE a při tom někde pracovat na plný úvazek. Proto jsme se rozhodli opřít se do toho naplno a rozšířili jsme VŠ LIGU do dalších měst a sportů. Šárka, ředitelka VAŠÍ LIGY

Od října 2010 působila VŠ LIGA v 11 vysokoškolských městech ČR a 7 sportech. Organizační tým čítal 14 mladých lidí – studentů a absolventů různých vysokých škol. Zásadním momentem bylo také spuštění nových webových stránek, přes které je celá VAŠE LIGA z velké části organizována.

Srpen 2011 – začíná ČP LIGA

Zaměstnanci v České pojišťovně projevili zájem hrát svoji vlastní firemní ligu a tak pro ně po půlroční přípravě startujeme první sezónu ve Squashi, Tenisu a Badmintonu na stránkách www.cpliga.cz .

2012 – VAŠE LIGA největší amatérskou ligou v ČR

Dostalo se nám velkého zadostiučinění. Po vydání té spousty energie jsme se stali největší amatérskou ligou v ČR. Bereme to jako pochvalu a zároveň závazek makat na tom dál. Také se nám ukázalo, kudy cesta nevede. Po půlroce zkoušení BUSINESS LIGY, soutěže pro firmy, jsme zjistili, že hráčům je jedno, jestli hrají s mladšími či staršími, jde hlavně o vyrovnanost soupeřů a dostatečnou velikost ligy. Proto jsme obě ligy spojili do jedné – VAŠÍ LIGY.

A co dál?

Plány do budoucna nám určitě nechybí. Rádi bychom začali s VAŠÍ LIGOU i na Slovensku i v dalších zemích.


Historie VAŠÍ LIGYVAŠE LIGA na facebooku!

Partneři

SportHero

Patron

Petr Koukal

Spolupracujeme

Nadace Jedličkova Ústavu - darujeme 20 Kč z každého startovného MUNDO BAMBUTIK TECNIFIBRE SLUŠNÁ FIRMA
česky | English


Loading...